menu
Cerrar

Błędy, których należy unikać w kombinacji kolorów

Błędy, które należy rozwiązać przy łączeniu kolorów

Używanie odważnych, wyrazistych kolorów jest bardzo modnych trendów dekoracyjnych, jednak jest bardzo uważnych, aby nie powodować błędów.W aranżacji wnętrz połączenie kilku tonów może skończyć się katastrofą. Łączenie kolorów może być niebezpieczne, jednak jest dostępne dla wszystkich. Zazwyczaj uważa się, że ta sztuka jest zarezerwowana dla profesjonalnych dekoratorów. W Topciment proponujemy kilka sztuczek aby trafić w obecne trendy przeobrażania różnych pomieszczeń Twojego domu.

Błąd nr 1 - Łączenie więcej niż 3 kolorów

Jedna z podstawowych zasad w aranżacji wnętrz: połączenie trzech różnych odcieni w tym samym pomieszczeniu nie sprzyja harmonii. Cztery lub więcej kombinacji kolorów może powodować zamęt. Dobrym pomysłem jest trzymanie się tego samego zakresu kolorów: na przykład od bladego różu do fuksji, przez malinę. Wykorzystanie różnych intensywności pomaga nam nie popełniać błędów.

Łączenie więcej niż 3 kolorów

Błąd nr 2 - Nadużywanie kontrastów

Intensywne tony przyciągają wzrok, jednak ich połączenie może nie być zbyt korzystne. Jaskrawe kombinacje stosowane w restauracjach czy hotelach, mogą się nie sprawdzać w salonie naszego domu, ponieważ mogą wizualnie odrzucać. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie na ścianie, a jeśli efekt nie jest zadowalający, elementy dekoracyjne można zorganizować lub zmienić tak, aby uzyskać dobry wynik.

Nadużywanie kontrastów

Błąd nr 3 - Nie dokonywanie rozróżnienia między przestrzeniami

Niektóre pomieszczenia w naszych domach mogą razić swoją wybuchową mieszanką kolorów. W miejscach takich jak sypialnie lub kuchnie, gdzie ludzie spędzają dużo czasu, nietypowe kolory mają tendencję do wyczerpywania się. Pomieszczenia przechodnie, np. korytarz lub hol, pozwalają puścić wodze wyobraźni i rzucić wyzwanie mieszankom kolorów.

Nie dokonywanie rozróżnienia między przestrzeniami

Błąd nr 4 - Tylko ściany brane pod uwagę

Musimy pamiętać, że dekorujemy nie tylko podłogi i ściany, lecz również cokoły, drzwi, meble lub dachy. Utwórz obramowanie w ścianie lub baw się kontrastami na ramie drzwi, aby uzyskać zaskakującą kompozycję. Na podobnej zasadzie działąją też dywany, sofy lub poduszki, których kolory mogą tworzyć wspaniałę kompozycje kolorów w "zestawach". Wszystko jest kwestią łączenia proporcji, odpowiedniego dawkowania i odwagi.

Błąd nr 5 - Przyciemnianie dekoracji początkowej

Błąd nr 5 - Przyciemnianie dekoracji początkowej

Chęć zmiany może doprowadzić do zignorowania faktu, iż nasz dom jest już ubrany w pewne kolory - począwszy od pogłogi i ścian po okna i drzwi. Rozpoczynanie kompozycji bez wzięcia pod uwagę już istniejących tonów może zubożyć końcowy efekt. Najprościej jest zacząć od już istniejących elementów, które posłużą ako punkt odniesienia, do któego będziemy się starali uzyskać równowagę.

Przyciemnianie dekoracji początkowej

         

33 Rosas st. · Manises 46940 · Hiszpania · Telefon: +34 963 92 59 89 · info@topciment.pl

Warunki i Oświadczenie Prywatności | Poliyka Cookie