menu
Cerrar

Różne efekty wykończenia

Aplikacja Microcementu to dzieło rzemieślnicze, które pozwala uzyskać różne wykończenia tego samego materiału - niektóre efekty mogą spełniać nasze oczekiwania, inne nie. Sposób produkcji oraz sposób w jaki można osiągnąć pożądany efekt, zostanie przedstawiony w poniższej sekcji.

Uzyskanie różnych efektów zależy od:

Rodzaju zastosowanej pacy

Wybór pacy decyduje o ostatecznym wyglądzie materiału - wyróżniamy dwa rodzaje pacy: gumową oraz elastyczną pacę stalową. Płaskie pace gumowe są używane wyłącznie do Microfino, znaki wodne są wówczas nieco mniej wyraźne niż przy aplikacji za pomocą pacy stalowej. Paca gumowa wywiera mniejszy nacisk na produkt, powodując, że wykończenie jest nieco grubsze.

Natomiast użycie pacy stalowej jest zalecane do użytku wyłącznie przez doświadczonych fachowców, ponieważ nadmiar ciśnienia mógłby spowodować efekt "przepalenia" jak również "przyciemnić" znaki wodne.

 

wypalenia

Sposób nakładania warstw

Zawsze powtarzamy, że każda warstwa powinna być nakładana w sposób w jaki nakładalibyśmy warstwę ostatnią. Dzieje się tak ze względu na grubość materiału - każde zarysowanie lub niedoskonałość na poprzedniej warstwie będą widoczne. Jednak ta cecha mikrocementu może być wykorzystana w sposób korzystny do tworzenia faktur.

 
microcemento efecto piedra
microcemento con efecto piedra
 

Rodzaje i kolory Mikrocementu

Efekt znaku wodnego będzie bardziej widoczny w przypadku Microfino niż Microdeck, podobnie jak w przypadku ciemnych kolorów. Natomiast przy kolorach bieli oraz złamanej bieli, znaki wodne będą niemal niezauważalne.

 

Ciemnożółty cienki mikrocement
 

Metoda aplikacji

Metoda aplikacji "świeże na świeże" jest stosowana wyłącznie w przypadku wykończenia Mikrocementu. Proces obejmuje nakładanie drugiej warstwy, gdy poprzednia nie jest całkowicie sucha, umożliwiając w ten sposób pokrycie cząstek grubszego kruszywa w pierwszej warstwie, co w efekcie daje gładsze i bardziej jednolite wykończenie.

 

microbase aplicada fresco sobre fresco
 
         

33 Rosas st. · Manises 46940 · Hiszpania · Telefon: +34 963 92 59 89 · info@topciment.pl

Warunki i Oświadczenie Prywatności | Poliyka Cookie