menu
Cerrar

Aplikacja mikrocementu jako podkład oraz wykończenie

Mikrocement to powłoka, którą nakłada się w kilku warstwach. Ważne jest aby odróżniać dwa rodzaje materiału zgodnie z funkcjami, jakie pełnią: Mikrocement jako podkład np. do przygotowania powierzchni, na którą będą nakładane kolejne wartwy, oraz Mikrocement jako wykończenie, które nada ostateczny wygląd. W zakresie wykończenia Mikrocementów występują różne faktury: Microfino, Microdeck, Microstone i Aquaciment M lub F. Każdy materiał ma swoje cechy i narzędzia do jego obróbki

Mikrocement jako podkład:

Zastosowanie Microbase lub AquacimentXL w przypadku basenów

Mieszanka powinna być nakładana w dwóch warstwach za pomocą pacy stalowej o maksymalnej grubości 1 mm. Zawsze należy przestrzegać proporcji mieszania Quick Guide..
Czas suszenia pomiędzy warstwami wynosi 24 godziny. Każdą warstwę przeszlifuj papierem ściernym o ziarnistości 40, aby usunąć nierówności. Zbyt długie oczekiwanie sprawi, że praca będzie bardziej kosztowna. Jeśli pozostanie nieregularna powierzchnia, utrudni to nakładanie następnej warstwy, pozostawiając ślady na powierzchni.

Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny przed nałożeniem warstwy wykończeniowej Mikrocementu.

Nakładanie warstwy wykończeniowej

 

Mikrocement jako wykończenie:

Aplikacja Microfino

Microfino nakłada się na Microbase w jednej lub dwóch warstwach za pomocą pacy gumowej lub elastycznej stalowej, w zależności od pożądego efektu dekoracyjnego. Zawsze należy przestrzegać proporcji mieszania Quick Guide.

Czas suszenia pomiędzy warstwami wynosi 3 godziny. Przeszlifuj ręcznie lub za pomocą szlifierki obrotowej z papierem ściernym o ziarnistości od 120 do 220. Jeśli szlifowanie zostanie wykonane w tym samym dniu co aplikacja mikrocementu, wówczas zaprawa nadal będzie świeża, dlatego można użyć papieru ściernego o ziarnistości 220. Następnego dnia powłoka będzie twardsza, więc zaleca się szlifowanie papierem ściernym o ziarnistości 120. Podczas nakładania Microfino nie należy przekraczać grubości powłoki 0,3 mm.


Aplikacja Microfino

Aplikacja Microdeck

Nałóż Microdeck na Microbase w dwóch warstwach za pomocą elastycznej pacy stalowej. Zawsze należy przestrzegać proporcji mieszania Quick Guide.
Odczekaj 3 godziny przed nałożeniem drugiej warstwy, aby zapewnić wyschnięcie poprzedniej, najpierw delikatnie przeszlifuj - ręcznie lub za pomocą szlifierki obrotowej, papierem ściernym o ziarnistości 80. Podczas nakładania Microdeck nie należy przekraczać grubości warstwy wynoszącej 0,5 mm. Zalecana całkowitą grubość końcową wynosi od 2 do 3 mm.

 

Należy nakładać Microdeck na Microbase na podłogach za pomocą elastycznej pacy stalowej.

 

Aplikacja Microstone

Należy nałożyć Microstone na Microbase w dwóch warstwach za pomocą elastycznej pacy stalowej. Do tego rodzaju aplikacji wystarczy przygotowanie podłoża z jedną warstwą Microbase. Zawsze należy przestrzegać proporcji mieszania Quick Guide. Zastosowanie papieru ściernego o ziarnistości 40 pozwoli pozbyć się nierówności.
Podczas nakładania Microstone nie należy przekraczać grubości warstwy 1 mm. Zalecana całkowitą grubość końcowa wynosi od 2 do 3 mm.

 

Należy nakładać Microstone na Microbase w dwóch warstwach za pomocą elastycznej pacy stalowej

 

Aplikacja Aquaciment

Aquaciment M należy nakładać na AquacimentXL w dwóch warstwach za pomocą elastycznej pacy stalowej. Zawsze należy przestrzegać proporcji mieszania Quick Guide.

Zastosowanie papieru ściernego o ziarnistości 80 pozwoli pozbyć się nierówności.

Podczas aplikacji Aquaciment nie należy przekraczać grubości na warstwę 1 mm. Zalecana całkowitą grubość końcowa wynosi od 2 do 3 mm.

"Świeży na świeży" Metoda aplikacji dla jednolitego wykończenia

Technika aplikacji, która może być stosowana z dwuskładnikowymi Mikrocementami Microfino, Microdeck i Microstone. Polega na naniesieniu drugiej warstwy, gdy tylko pierwsza przestanie być "lepka" (to znaczy: jak tylko nowo nałożona warstwa mikrocementu przestaje przyczepiać się do palców po dotknięciu). Pierwsza warstwa nie wymaga szlifowania, oszczędzając w ten sposób materiał i czas pracy.
W przypadku powstania zadziorów lub grudek, można je usunąć za pomocą szpachelki, aby odciąć wystający materiał. Na podłożu technika ta musi być wykonywana na ekstrudowanych płytach polistyrenowych (korku).

Koordynacja zespołów roboczych

Przy pracach kokretnych rozmiarów, kiedy warstwa wykńczeniowa Mikrocementu jest nakłądana na posadzkach, należy rozważyć koordynację pracowników, umożliwiając im wykonywanie swoich zadań, w taki sposób aby praca była wykonywana sekwencyjnie i bez żadnych opóźnień.

Najlepszy plan zakłada rozpoczęcie prac w pokoju położonym najdalej od wyjścia z mieszkania lub lokalu - od narożnika naprzeciw drzwi.
Im większy pokój, tym więcej pracowników będzie potrzebnych na tym etapie. Istnieją dwie możliwości postępowania, jak pokazano na poniższym schemacie:

 
Coordinación de los equipos de trabajo en la aplicación de microcemento

Z jednym pracownikiem: wykonując cięcia pod drzwiami, wynik byłby mniej estetyczny.

Z różnymi pracownikami: Prace rozpoczną się w różnych pokojach i będą postępować w zależności od postępów zespołu. Należy pamiętać, że ktokolwiek wykonuje pracę na korytarzu (wąski obszar), wówczas jego praca postępuje szybciej niż kogokolwiek pracującego na większej powierzchni.

 

 

Wróć do: Zawodowcy
         

33 Rosas st. · Manises 46940 · Hiszpania · Telefon: +34 963 92 59 89 · info@topciment.pl

Warunki i Oświadczenie Prywatności | Poliyka Cookie