menu
Cerrar

Główne uwagi aplikacji mikrocementu

Roboty budowlane z mikrocementem trwają przeciętnie od 4 do 6 miesięcy, biorąc pod uwagę poszczególne fazy oraz ich czas schnięcia. 90% sukcesu tkwi w planowaniu.

Tylko w rękach profesjonalistów

Aplikacja mikrocementu nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać, dlatego powinna być wykonywana przez zawodowców stosujących mistrzowską technikę. Niczego nie pozostawiamy przypadkowi - doświadczenie jest kluczem. Technik ma obowiązek rozpoznać warunki bazy czy podłoża oraz odpowiednio je przygotować, wiedząc jak wybrać właściwy mikrocement wraz z właściwymi narzędziami, oraz wybrać odpowiednią procedurę w zależności od pożądanego wykończenia.

Tylko w rękach profesjonalistów

Planowanie pracy

Zanim rozpoczniemy, praca musi być zaplanowana tak aby zapewnić aplikacji mikrocementu odpowiedni czas i przestrzeń w stosunku do innych robót budowlanych. Aplikacja mikrocementu powinna być zawsze prowadzona do końca, za wyjątkiem ostatniej warstwy farby, rozmieszczenia poprzeczki oraz elementów sanitarnych.

Wymagane narzędzia

Mikrocement jest nakładany za pomocą konkretnych narzędzi, chociaż wszystkie są w powszechnym użyciu na rynku budowlanym.

Taśma malarska lub klejony papier: aby chronić obszary nie przeznaczone do aplikacji przed rozpryskami mikrocementu.

Pojemnik pomiarowy: użycie pojemnika pozwala na określenie dokładnej dawki żywicy (dla dwuskładnikowego mikrocementu) lub wody (dla jednoskładnikowego) potrzebnej do mieszania/obróbki.

Mechaniczne mieszadło o niskiej prędkości wraz z prętem dwustronnym: aby pewnie mieszać mikrocement do uzyskania jednolitej mieszanki.

Szpachla: jako wspornik do powierzchni

Powierzchnia: o różnych kształtach i rozmiarach, z elastycznej, plamoodpornej stali lub gumy, w zależności od zastosowanego materiału.

Przemysłowy odkurzacz, obrotowa szlifierka oscylacyjna, szlifująca rękawica, papier ścierny z węglika krzemu: kiedy mikrocement wyschnie, wszelkie niedoskonałości muszą być usunięte - powstały kurz odessany aby kontynuować proces w prawidłowy sposób.

Walcowniki: używane do nakładania farby do gruntowania, wypełniaczy porów oraz warstwy uszczelniającej..

         

33 Rosas st. · Manises 46940 · Hiszpania · Telefon: +34 963 92 59 89 · info@topciment.pl

Warunki i Oświadczenie Prywatności | Poliyka Cookie