menu
Cerrar

Aplikacja środków uszczelniających

Mikrocement zostaje poddany uszczelnieniu w celu ochrony; lakier (z satynowym, matowym lub błyszczącym wykończeniem) nadaje mu odporności na czynniki chemiczne i mechaniczne.

Proces uszczelniania powinien rozpocząć się w ciągu 24 do 48 godzin po nałożeniu ostatniej warstwy mikrocementu. Ponadto, uszczelnienie spowoduje nieprzepuszczalność powierzchni, co ułatwi proces czyszczenia.

Zanim uszczelnimy mikrocement za pomocą preparatu Topsealer WT, powinninśmy nałożyć środek gruntujący Presealer - wnika w podłoże, pokrywając wszelkie pory, a tym samym unikając większego zużycia środka uszczelniającego. Nakłada się go w dwóch warstwach w odstępie 4 godzin. Aby zapobiec problemom z przyczepnością warstwy ochronnej oraz powstawaniu glazury i pęcherzyków, zawartość wilgoci w powłoce nie powinna przekraczać 5%

Pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny zanim nałożymy pierwszą warstwę poliuretanu Topsealer WT na podkład. Nałóż go w dwóch warstwach za pomocą krótkowłosego wałka z mikrofibry. Jeśli stosujemy Topsealer WT One, druga warstwa nakładana jest po minimum 12 godzinach. W przypadku zastosowania Topsealer WT Quick Dry (niska temperatura i opóźnione schnięcie), można go nakładać już po 4 godzinach. Pierwsza warstwa jest szlifowana papierem ściernym o ziarnistości 400; ostatnia warstwa nie wymaga szlifowania. W przypadku nałożenia warstwy na stary lakier, powierzchnię należy dokładnie przeszlifować, aby otworzyć pory i usunąć wszelkie ślady plam, smarów, kurzu itp. Pozostaw powierzchnię do wyschnięcia na siedem dni i dwa tygodnie bez użycia środków czyszczących lub przykrywania.

Baseny wykonane z Aquaciment powinny być uszczelnione za pomocą Presealer - należy nałożyć dwie warstwy w odstępie 4 godzin między każdą z nich. Całą powierzchnię należy całkowicie pokryć i pozostawić do wyschnięcia na pełne pięć dni przed napełnieniem basenu. Podczas procesu uszczelniania należy chronić powierzchnię przed kontaktem z wodą oraz przerwać aplikację, jeśli prognozy pokazują deszcz.

LProdukty do konserwacji wody w basenie powinny być wcześniej rozpuszczone w pojemniku i umieszczone w odpieniaczach skąd przejdą do basenu. Te produkty chemiczne nie powinny być wyrzucane bezpośrednio do wody, ponieważ mogą powodować powstawanie białych plamy oraz odbarwienie dna basenu. Zaleca się odnawianie górnej warstwy za pomocą preparatu Presealer co dwa lata, po uprzednim przeszlifowaniu powierzchni.

         

33 Rosas st. · Manises 46940 · Hiszpania · Telefon: +34 963 92 59 89 · info@topciment.pl

Warunki i Oświadczenie Prywatności | Poliyka Cookie